Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Rodzaje zabiegów i cena
by VIERGE

Wiele osób decyduje się na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Zabieg polecany jest głównie osobom z cerą trądzikową i tłustą. Nadmiar łoju czy ciężkie do usunięcia zaskórniki, wągry, to nic estetycznego. W salonie kosmetycznym mamy mnóstwo zabiegów oczyszczających, które przeznaczone są do różnych typów i rodzajów skóry. Na czym właściwie polega oczyszczanie cery u kosmetyczki? Jakich efektów się spodziewać?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki sprawdzi się doskonale u osób, które mają problematyczną cerę. Profesjonalna pielęgnacja przeznaczona jest również do cery wrażliwej, suchej czy naczynkowej.

Zabiegi oczyszczania twarzy u kosmetyczki. Ile trzeba za nie zapłacić?

1. Manualne oczyszczanie twarzy

To zabieg, który pomaga pozbyć się uciążliwych zaskórników. Najpierw kosmetyczka wykonuje dokładny demakijaż, a następnie usuwa zrogowaciały naskórek za pomocą peelingu. Kolejno nakłada na paręnaście minut preparat o zmiękczającym działaniu, kierując na twarz parę, która rozszerza pory. Co to ma na celu? Działanie substancji jest znacznie wzmocnione.

Później profesjonalistka w jednorazowych rękawiczkach uciska palcami pory, wydobywając z nich zalegającą substancję. Po usunięciu niedoskonałości nakłada na twarz krem lub maskę o przeciwzapalnych i łagodzących właściwościach, po czym nakłada kolejną warstwę kremu, tym razem ochronnego. Zabieg nadaje się dla wszystkich, poza osobami z cerą naczynkową.

Cena zabiegu to ok. 150 zł

2. Oczyszczanie twarzy metodą hydrabrazji

Hydrabrazja to silnie oczyszczający zabieg, podczas którego używa się wody. Najpierw kosmetyczka usuwa nadmiar łoju i zaskórniki poprzez zasysanie. A następnie wykonuje zabieg hydrabrazji, czyli złuszcza naskórek ściernymi głowicami, które dopasowane są do typu i rodzaju skóry. Woda działa nawilżająco, a ponadto łagodzi i ochładza twarz.

Sprawdzi się u osób, które mają cerę wrażliwą i naczynkową.

Cena zabiegu to ok. 200 zł

3. Oczyszczanie twarzy metodą mikrodermabrazji diamentowej

Mikrodermabrazja to kontrolowany mikropeeling, czyli warstwowe ścieranie zalegającego naskórka do pożądanego poziomu. Diamentowe głowice usuwają martwe komórki i zaskórniki.

Zabieg przeznaczony jest do skóry normalnej, bez żadnych problemów.

Cena zabiegu to ok. 200 zł

4. Oczyszczanie twarzy laserem IPL

Naświetlanie laserem IPL stosuje się w przypadku cery trądzikowej i problematycznej. Laser zapobiega nowym stanom zapalnym. Profesjonalistka dokładnie oczyszcza skórę, a następnie nakłada dostosowane do potrzeb skóry serum, które wprowadza w najgłębsze warstwy skóry za pomocą wiązki laserowej.

Cena zabiegu to ok. 450 zł

5. Peeling kawitacyjny

Czyli ultradźwiękowy, ma na celu usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka i dogłębne oczyszczenie cery. Najpierw kosmetyczka zwilża skórę, po czym sięga po ultradźwiękowe urządzenie. Zabieg sprawdza się na każdym typie i rodzaju cery.

Cena zabiegu to ok. 150 zł

6. Peeling chemiczny, czyli kwasy

Złuszczanie kwasami polega na aplikacji jednej lub kilku warstw kwasu na oczyszczoną skórę. Powstaje kontrolowane oparzenie chemiczne, które złuszczają i zapobiegają powstawaniu zaskórników i niedoskonałości.

Cena zabiegu to ok. 100 zł

7. Oczyszczające maski do twarzy

W salonach kosmetycznych jest szereg oczyszczających masek do twarzy. Podczas zabiegu nakłada się na skórę delikatnie złuszczającą maskę, a następnie maseczkę wygładzającą, odświeżającą i nawilżającą.

To bardzo łagodne maseczki, które nie powodują podrażnień, więc nadają się do każdej cery.

Cena zabiegu to ok. 200 zł