Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Rodzaje zabiegów i efekty
by VIERGE

twarz.jpg

Usuwanie makijażu i różnych zanieczyszczeń z cery jest bardzo ważne, jeśli chodzi o pielęgnację i zdrowie skóry twarzy. Jeśli tego nie zrobisz, to na twojej cerze mogą pojawić się podrażnienia, zmarszczki lub inne niedoskonałości. Jeżeli chcesz uniknąć takich nieprzyjemnych, to sprawdź, jakim zabiegom u kosmetyczki możesz się poddać.

Najpopularniejsze zabiegi w salonie kosmetycznym

Jeżeli chcesz skorzystać z najpopularniejszych zabiegów oczyszczających oferowanych w salonach kosmetycznych, to najlepszym wyborem będą: peeling (oczyszczanie manualne), laser lub kwasy. Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetyczka decyduje o tym, czy pacjent kwalifikuje się do niego. Wyżej wymienionym zabiegom niestety nie mogą poddać się osoby z cerą naczyniową, wrażliwą lub alergiczną. Czemu? Jest po prostu narażona na podrażnienia, a podczas zabiegu może zostać poważnie uszkodzona.

Manualne oczyszczanie twarzy

To bardzo popularny zabieg, z którego korzystają osoby z mocno zanieczyszczoną cerą. Dzięki ręcznemu usuwaniu wągrów natychmiast uzyskuje się zadowalające efekty. Manualne oczyszczanie twarzy rozpoczyna się demakijażem, peelingiem, kąpielą parową i rozpulchniającą maseczką. Wszystkie te działania mają na celu otworzenie porów skóry po to, żeby łatwiej było usunąć z nich zanieczyszczenia. Na zakończenie zabiegu kosmetyczka nakłada maskę, a potem krem. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona; ustępuje po kilku godzinach lub dniu.

Peeling chemiczny

Ten zabieg polega na złuszczaniu naskórka za pomocą kwasów. Najpopularniejszymi z tych substancji są: kwas migdałowy, kwas salicylowy lub kwas mlekowy. Są polecane do prawie wszystkich typów cer, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów.

Laseroterapia

Laser w oczyszczaniu twarzy stosuje się po wykonaniu zabiegu mikrodermabrazji. Laseroterapia ma właściwości antybakteryjne oraz zapobiega powstawaniu nowych wągrów i stanów zapalnych. Podczas zabiegu usuwa się zrogowaciały naskórek, polepsza wchłanianie składników odżywczych i poprawia kondycję cery. Laser jest najlepszym rozwiązaniem dla osób z uciążliwym trądzikiem.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – efekty

Dzięki oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki cera stanie się oczyszczona, bez zaskórników, wyprysków i wągrów. Mimo efektów ubocznych (zaczerwienienie, podrażnienia) zabiegi tego typu dają natychmiastowe i rewelacyjne efekty. Oczyszczanie twarzy daje dobre rezultaty tylko wtedy, gdy zabieg zostanie poprzedzony rzetelnym wywiadem kosmetycznym.