Ombre czy Sombre? Czym się różnią, co je łączy i którą koloryzację wybrać? 
by VIERGE

Zbliża się lato, a wraz z nim wiele z nas myśli nad zmianą fryzury. Niekiedy chcemy nieco odświeżyć swój look, ale nie chcemy decydować się na całościowe farbowanie i nic w tym dziwnego, bowiem w czasach pandemii często nie mamy możliwości robienia odrostu co miesiąc. Dlatego warto w tym roku wypróbować delikatnego rozjaśnienia. Naszą propozycją są dwie super modne fryzury, czyli sombre i ombre. W tym wpisie przedstawimy różnice między tymi dwoma koloryzacjami, pokażemy co je łączy, a także doradzamy, którą koloryzację wybrać.

Ombre stało się niezwykle popularne już kilka lat temu. Nieco po nim odkryłyśmy sombre, które również skradło nasze serca. Te fryzury sprawdzą się zarówno na krótkich, jak i na długich włosach. Decydują się na nie aktorki, modelki i celebrytki na całym świecie!

Sombre i Ombre

Zarówno przy sombre, jak i przy ombre nie musimy zbyt często odwiedzać fryzjera, bo fryzury nawet przez kilka miesięcy będą wyglądać rewelacyjnie. Obie fryzury polegają na rozjaśnieniu włosów. Zarówno sombre jak i ombre lepiej zrobić u fryzjera niż samodzielnie w domu – fryzjer indywidualnie dobierze najlepszy kolor pasujący do naszego naturalnego koloru włosów. Niestety w przypadku domowego farbowania możemy skończyć z pomarańczowymi, bądź żółtymi włosami. Obie fryzury dają delikatny efekt, a jednocześnie podkreślają urodę. W salonach fryzjerskich cena ombre zwykle jest taka sama lub zbliżona do ceny sombre. Warto dodać, że obie koloryzacje można bezpiecznie wykonać będąc w ciąży.

Ombre vs Sombre – czym się różnią? 

Koloryzacja ombre to koloryzacja końcówek włosów. Włosy często są rozjaśnione nawet o kilka tonów. W związku z tym końcówki są dużo jaśniejsze, niż nasze włosy u nasady. Daje to naprawdę wyrazisty i widoczny efekt. Bardzo ważne, by między tymi dwoma kolorami powstał odcień przejściowy, aby nie było brzydkiego odcięcia. Koloryzację ombre można połączyć z balejażem i zyskać prawdziwą metamorfozę.

Koloryzacja sombre daje subtelniejszy efekt niż ombre. W tym przypadku włosy nie są rozjaśnione na końcach, lecz rozjaśnione są poszczególne pasma włosów mniej więcej od wysokości uszu. Rozjaśnione pasma tworzą naturalne refleksy i przypominają włosy muśnięte słońcem. Kontrast między naszymi włosami a rozjaśnionymi pasmami jest naprawdę niewielki.

Jak dbać o włosy po koloryzacji sombre lub ombre?

Choć obie koloryzacje są dość delikatne, to jednak włosy zostają w nich rozjaśnione, a każde rozjaśnianie niszczy strukturę włosów. W trakcie wizyty u fryzjera możesz poprosić fryzjera o dodatkowy zabieg pielęgnacyjny jak botoks czy Olaplex. Po wykonaniu koloryzacji szczególnie zadbaj o nawilżenie. Wybieraj w tym celu odżywki i maski nawilżające. Oprócz tego zabezpieczaj końcówki serum silikonowym. Dzięki odpowiedniemu dbaniu o włosy nie będą one suche i zniszczone, a efekty koloryzacji będą utrzymywać się dłużej.

Co wybrać: sombre czy ombre? 

Oczywiście, że wybór zależy od Ciebie. Eksperci radzą, że ombre lepiej będzie wyglądać na ciemniejszych włosach, zaś sombre sprawdzi się przy każdym kolorze włosów. Warto zastanowić się, czy woli się nieco subtelniejszy efekt, jaki daje sombre, czy jednak wyraźniejszą zmianę, czyli ombre. Zawsze możesz poprosić fryzjera, aby doradził. Pamiętajcie, by wybrać dobrego fryzjera, który zna się na obu koloryzacjach. Taki fryzjer doradzi, która fryzura będzie dla Ciebie najlepsza i wybierze odpowiedni kolor, a Ty będziesz się cieszyć spektakularnym efektem!