Organizacja kosmetyków, czyli o tym, jak i gdzie je przechowywać
by VIERGE

Twoje kosmetyki zajmują za dużo miejsca? Stoją w łazience, na toaletce, upychasz je do szuflady w sypialni? Nie wiesz, gdzie je schować, a do tego wciąż przybywa ci nowych? Nie martw się. Jest sposób, by uporządkować kosmetyki i przygotować dla nich odpowiednie miejsce.

jak przechowywać kosmetyki

Porządki w twojej kosmetyczne i łazience wiążą się z ostrą selekcją. Rozłóż wszystkie produkty na podłodze; podłóż starą gazetę lub ręczniki, by nie pobrudzić dywanu. Sprawdź datę ważności – przeterminowane kosmetyki natychmiast wyrzuć. Pozbądź się również tych produktów, z których w ogóle nie korzystasz – po co mają zajmować miejsce?

Następnie pogrupuj kosmetyki. Oddziel te, które przeznaczone są do pielęgnacji od kosmetyków kolorowych. Wśród tych grup również przeprowadź segregację. Posortuj produkty do mycia ciała, nawilżania, malowania twarzy lub oczu. Osobno ułóż wszystkie akcesoria. Podział możesz przeprowadzić według innych kryteriów – zrób to w taki sposób, abyś mogła swobodnie z nich korzystać i nie musiała tracić czasu na szukanie czerwonej szminki lub kremu pod oczy.

W drogeriach kupisz plastikowe organizery – pudełka na kosmetyki. Posiadają kilka poziomów i przegródek, w których ułożysz swoje kosmetyczne zdobycze. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy, zrób sama pudełka na produkty do pielęgnacji lub makijażu. W przygotowaniu takiego organizery najważniejsze jest umieszczenie przegródek dopasowanych do wielkości konkretnego kosmetyku.

Kosmetyki, których używasz najczęściej, włóż do kosmetyczki i postaw ją w łazience lub na toaletce – w miejscu, w którym robisz makijaż. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz musiała szukać pudru lub tuszu do rzęs w wielkim organizerze (i wśród innych produktów). Rano zaoszczędzisz czas i już nigdy nie spóźnisz się do pracy lub na uczelnię.

Co zrobić z pędzlami do makijażu? Te schowasz do specjalnego etui lub przygotowanego przez ciebie pojemnika. Może to być nawet zwykły słoik, który ozdobisz kolorowym materiałem, a do środka nasypiesz ozdobnych kamyczków, dzięki czemu ustabilizujesz pędzle. Akcesoria również możesz podzielić na te do mycia i pielęgnacji ciała, malowania twarzy i makijażu oczu.