Pomada do brwi – jak jej używać?
by VIERGE

Prosta w użyciu, wydajna, precyzyjna… Pomada do brwi stała się zastępczynią cieni i kredek. Jest dobra dla początkujących, a na brwiach daje zjawiskowy efekt. Jak używać pomady do brwi?

Kobiety na całym świecie oszalały na punkcie perfekcyjnych brwi sióstr Kardashian i Jenner. Do odtworzenia look’u celebrytek posłużyła im pomada do brwi, która pozwala na precyzyjne wyznaczenie łuku i podkreślenie każdego włoska. Łączy w sobie zalety kredki, cienia i żelu. Łatwo się ją aplikuje i koloryzuje nią brwi.

Pomada umożliwia dokładne wykonturowanie, wypełnienie jak i dorysowanie każdej brwi z osobna. W drogeriach najczęściej spotkamy ją w formie gęstego cienia na bazie wosku, zapakowaną w niewielki słoiczek. Dodatkowo do pomady dołączony jest przeważnie skośnie ścięty, cienki pędzelek do brwi. Istnieje także  możliwość dokupienia go oddzielnie. Formuły pomad są trwałe, mocno napigmentowane i wodoodporne, przez co starczają na dłużej, niż np. tradycyjna kredka.

Oto, krok po kroku, jak wykonać makijaż brwi za pomocą pomady:

  1. Pomady do brwi możesz użyć zarówno przed jak i po nałożeniu na twarz podkładu i korektora. Ważne, by włoski były oczyszczone z resztek kosmetyków – zrób to za pomocą patyczka higienicznego i płynu. Używając grzebyka lub szczoteczki do brwi wyczesz włoski.
  2. Na skośnie ścięty pędzelek nałóż odrobinę pomady. Możesz także nanieść produkt na wierzch dłoni, jeśli obawiasz się przesadzenia z jego ilością. W przypadku bardzo gęstych i suchych pomag, dodaj do słoiczka z pomadą kropelkę wody, aby rozpuściła się i łatwiej aplikowała na pędzelek.
  3. Zacznij od dolnego łuku brwiowego. Cienką linią podkreśl dolną krawędź, kierując się od wewnątrz do zewnątrz. Po całej długości rozprowadź taką samą ilość kosmetyku.
  4. Zadbaj aby zewnętrzna końcówka brwi była ostro zakończona, a jej początek jedynie delikatnie zaznaczony i rozmyty. Dla naturalnego efektu zupełnie omiń początek brwi. Unikaj zaznaczania go pionową kreską! Zyskasz efekt światłocienia i unikniesz zbyt ciężkiego look’u.
  5. W zależności od tego, jak chcesz by finalnie wyglądały Twoje brwi, możesz podkreślić także górną krawędź łuku – zrób to jednak subtelniej niż dolną.
  6. Wypełnij pomadą środek brwi. Rób to krótkimi ruchami ku górze. Dla efektu bardziej krzaczastych brwi, zrezygnuj z rysowania granicy górnej krawędzi – zamiast tego, dorysuj kilka cienkich włosków lekko wychodząc poza górny łuk.
  7. Pomadę możesz nakładać warstwowo budując tym samym głębię koloru. Za pomocą tego kosmetyku, mocniej wyznaczysz punkt łuku a delikatniej początek, “cieniując” brwi.
  8. Następnie przeczesz brwi grzebykiem lub szczoteczką do brwi np. “spiralką”, a później utrwal całość transparentnym żelem.

Tak wystylizowane brwi powinny wytrzymać cały dzień w nienagannym stanie. Utrwalenie ich dodatkowo żelem do brwi sprawi, że włoski pozostaną na swoim miejscu.