Popularne perfumy o zapachu wina lub szampana – idealne dla kobiet
by VIERGE

 

Stare i znane porzekadło mówi, że kobiety są jak wino. Z wiekiem są coraz piękniejsze i dojrzalsze. Nikt nie powiedział jednak, że także tym winem pachną.

Na rynku kosmetycznym wśród nowości pojawiało się bardzo dużo mniej lub bardziej oryginalnych produktów. Jednym z takich był np. lakier do paznokci o smaku szampana Prosecco. Nie jest to jednak jedyny kosmetyk zainspirowany luksusowymi alkoholami. Motyw szampana lub wina dużo popularniejszy jest wśród perfum. Oto te najpopularniejsze.

Luksusowe pijaństwo – perfumy Yvresse od YSL

Na początku lat 90. marka Yves Saint Laurent wypromowała perfumy o nazwie Champagne. Nazwa została jednak z czasem zastrzeżona dla win, dlatego zmieniono nazwę perfum na Yvresse, co z francuskiego oznacza „pijaństwo”. To jedne z pierwszych perfum inspirowanych trunkami, bardzo popularne, niezwykle trwałe i nadal dostępne.

Zapach szampana – perfumy Demeter Champagne Brut

Amerykańska firma Demeter słynie z perfum o niecodziennych zapachach. To spod jej skrzydeł wyszły perfumy pachnące kredkami, ciastem tiramisu, a nawet domem pogrzebowym. Marka ma w swojej ofercie także lekkie i orzeźwiające perfumy dla kobiet z nutami zapachowymi szampana Dom Perignon produkowanego przez winiarnię Moët et Chandon.

Anielski trunek – mgiełka Victoria’s Secret Strawberries and Champagne

Jeśli truskawki, tylko w towarzystwie dobrego szampana. Bieliźniana marka Victoria’s Secret postanowiła wykorzystać ten afrodyzjak do stworzenia orzeźwiającej mgiełki do ciała Strawberries and Champagne, która wchodzi w skład kolekcji zapachów Secret Garden. To propozycja, w której z łatwością wyczujemy zarówno nuty szampana, jak i słodycz truskawek.

Uniwersalny aromat – perfumy Sonoma Scent Studio Champagne de Bois

Champagne de Bois marki Sonoma Scent Studio to zapach uniseks, który można kupić wyłącznie na stronie internetowej producenta. Kalifornijska wytwórnia perfum również pokusiła się o swój zapach inspirowany szampanem, który wchodzi w kolekcję Sonoma Exclusives. Co ciekawe, to jedyny w tym zestawieniu zapach odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Ciekawostka! Bywa też tak, że to alkohol zostaje zainspirowany perfumami. Kilka lat temu angielski barman Tony Conigliaro stworzył drinka na bazie szampana, którego nazwał Chanel Nº5 Champagne Coctail na cześć kultowych perfum.