Przedłużanie rzęs, a kształt oka. Jak to pogodzić?
by VIERGE

Zabiegi przedłużania naturalnych rzęs często kończą się fiaskiem. Porażka jest o tyle bolesna, że chodzi o nasz wizerunek. Jeśli kosmetyczka nie będzie mieć umiejętności, możemy mieć pewność, że nasze oczy przyozdobią pajęcze nóżki z posklejanych i krzywo doczepionych rzęsek. Nie dajmy sobie wmówić, że to my jesteśmy winne, bo nasze oczy nie mają odpowiedniego kształtu. Przedłużanie rzęs należy dopasować do oczu, a nie na odwrót!

Stylizacja rzęs to nie lada wyzwanie, jeśli chcemy, aby wyglądało naprawdę efektownie. Zanim znajdziemy odpowiednią kosmetyczkę, która wykona zabieg, upewnijmy się, że wie, o czym mówi. Nie może być tak, że proponuje wszystkim klientom to samo. Profesjonalista zadba o to, aby dopasować długość, grubość, skręt i rodzaj rzęs do naturalnego kształtu oka. Przedłużanie rzęs to, wbrew pozorom, bardzo czasochłonna i wymagająca wiedzy metoda poprawy wyglądu.

KSZTAŁT OKA A PRZEDŁUŻANIE RZĘS

Nie każdy ma idealny kształt oka. Różnimy się od siebie znacząca i potrzeba odrobiny wiedzy i poczucia estetyki, aby zgodzić się, że przedłużanie rzęs musi zakładać indywidualne podejście do klienta. W przeciwnym wypadku będzie raczej klęską.

Jak dobrać metodę przedłużania rzęs do kształtu oka?

Oczy w kształcie migdału

To właśnie ten idealny kształt oka, o którym wspomniano wyżej. W tym przypadku przedłużanie rzęs jest najprostsze i nie wymaga zachodu. Na tego typu oczach można wykonać każdą stylizację i nie trzeba odmawiać klientce realizacji jej pomysłów. Wszystkie rodzaje rzęs będą wyglądać dobrze na oczach w kształcie migdałów, niezależnie od metody doczepiania.

Bardzo duże oczy

Wielkość ma znacznie również w tym przypadku. Przedłużanie rzęs na oczach, które są duże, również nie jest kłopotliwe, choć bardzo łatwo o przerysowany i bardzo komiksowy efekt. Dużym oczom potrzeba tylko zagęszczenia rzęs i delikatnego wydłużenia. Warto do stylizacji rzęs w tym przypadku użyć tych o naturalnym skręcie, typu C. To da najbardziej naturalny efekt.

Małe oczy

Przeciwieństwem są oczy, które są bardzo małe w stosunku do wielkości twarzy. Niestety w takim przypadku konieczne jest powiększenie oczu, które może załatwić przedłużanie rzęs. Optycznie większe oczy uzyskamy, mocno zagęszczając linię rzęs przy użyciu możliwie najdłuższych rzęs o najmocniejszym skręcie. W ten sposób rozwiążemy problem.

Okrągłe oczy

Jeśli mamy oczy bardziej okrągłe, musimy zrobić wszystko, aby zbliżyć je optycznie do idealnego kształtu migdała. Przedłużanie rzęs w tym przypadku musi optycznie wydłużyć i rozsunąć kąciki oczu. Aplikację rzęs na takim oku należy rozpocząć od połowy oka i powoli zbliżając się do zewnętrznego kącika zwiększać długość włosków.

Oczy głęboko osadzone

Problem z głęboko osadzonymi oczami jest taki, że trzeba je uwypuklić i nadać im trójwymiarowości. Brakuje im tylko tego, a najlepsze rozwiązanie to przedłużanie rzęs. Doczepiając dłuższe rzęsy o mocniejszym skręcie (najlepiej użyć tych typu D), zyskujemy efekt optycznego powiększenia oka. Można zastosować również przeplot ciemniejszych rzęs z jasnymi.

Oczy wypukłe

W przeciwieństwie do oczu, które są mocno skryte i schowane, wypukłe są bardzo widoczne. Wielkość gałki odciąga uwagę od całości, dlatego przedłużanie rzęs w tym przypadku powinno zakładać wyłącznie zagęszczanie. Im więcej gęsto rozstawionych rzęsek, niekoniecznie długich, tym bardziej zrównoważony wygląd oka wypukłego.

Oczy z opadającą powieką

Stylizacja rzęs w przypadku oka z opadającą powieką (wbrew pozorom spotykanego bardzo często) to chyba największe wyzwanie dla kosmetyczki. Najlepiej użyć rzęs długich o większym stopniu skrętu. Przedłużanie rzęs musi bazować na mocnym zagęszczeniu włosków na opadającej powiece, aby dzięki nim ukryć opadanie powieki i optycznie zamaskować ten problem.

Oczy o szerokim rozstawieniu

Kształt oczu to również odległość między nimi, która ma istotny wpływ na przedłużanie rzęs. Im dalej od siebie znajdują się oczy, tym bardziej trzeba zadziałać na nie jak magnes. Nie zmienimy ich położenia, ale zastosowanie krótszych rzęs w zewnętrznym kąciku i mocne zagęszczenie w tym bliżej środka może znacząco poprawić sytuację.

Oczy o wąskim rozstawieniu

Zupełnie odwrotny problem to oczy, które rozstawione są dość wąsko. Sąsiadujące ze sobą linie rzęs trzeba optycznie rozsunąć, w czym może pomóc umiejętne przedłużanie rzęs. Analogicznie do poprzedniej metody trzeba tym razem uwydatnić zewnętrzne kąciki, a działać jak najmniej w wewnętrznych. W ten sposób oczy rozciągną się do boków i będą wyglądały lepiej.

ZAPOMNIJ O TYM! KUP ODŻYWKĘ DO RZĘS!

Po co jednak męczyć się z zapamiętywanie, jakie przedłużanie rzęs jest odpowiednie dla naszego typu oka? To nie najmniejszego sensu, jeśli mamy pod ręką metody typu kuracje wzmacniająco-stymulujące. Informacja o optymalnej dla nas długości, grubości i gęstości rzęs jest umieszczona w naszych genach. Odpowiednio odżywiona i wzmocniona cebulka rzęs z łatwością odczyta te informacje i zastosuje się do nich, co poskutkuje idealnie dopasowanymi do naszego kształtu oka rzęsami. Przedłużanie rzęs będzie zbędne, jeśli tylko mamy kompleksowe serum.

Każde oko wygląda inaczej i tylko naturalne rzęsy potrafią dopasować się do niego w taki sposób, żeby podkreślić atuty i ukryć wady. Natura sama wymyśla rozwiązania swoich problemów, ale trzeba je odpowiednio wspomóc. Pomocna może być w tym przypadku odżywka do rzęs i brwi Nanolash, która pobudzi naturalny wzrost rzęs, przyciemni je i zagęści je w taki sposób, jaki podyktowany jest genetycznymi zapisami. Włoski nie urosną dłuższe i grubsze niż to konieczne.

Odżywka do rzęs i brwi Nanolash to bardzo świetne i kompleksowe narzędzie. Bazuje na naturalnych ekstraktach roślinnych, działa u źródła (w cebulkach rzęs) i wchłania się natychmiastowo. Nanolash jest najlepszą alternatywą dla przedłużania rzęs. Brak problemów z aplikacją, niska cena i niewielka czasochłonność takiej kuracji skłania do zakupu. Nic dziwnego, bo opinie o tym produkcie są wyłącznie pozytywne. Jest skuteczny i dopasowuje się do naturalnego cyklu życia rzęs. Skoro nie trzeba martwić się o to, jak przedłużanie rzęs powinno współgrać z kształtem oka, warto spróbować.