Pyłki na paznokcie – jak nakładać, by uzyskać najlepsze efekty?
by VIERGE

Jeśli próbujesz sil w domowej hybrydzie i same kolory Cię nie satysfakcjonują- wypróbuj pyłki do paznokci. To hit, który właściwie ma samych zwolenników. Pyłki są bardzo wdzięcznym materiałem do zdobień, ponieważ ich nakładanie nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności. Nie musisz mieć talentu plastycznego, żeby stworzyć niesamowity manicure hybrydowy – wystarczy Ci po prostu dobry pyłek na paznokcie. Dowiedz się, jak nakładać pyłki, by uzyskać najlepsze efekty i po czym poznać, czy pyłek wymaga topu no wipe, czy może innego?

Pyłki do paznokci i ich rodzaje

Pyłki do paznokci mogą mieć naprawdę różne kolory i dawać różne efekty. Jednak w ich przypadku jednym z najistotniejszych czynników, który decyduje o tym, jaki efekt daje dany pyłek na paznokciu, jest jego grubość (miałkość pyłku). Do najdelikatniejszych, o najmniejszych cząsteczkach należą pyłki typu holo, kamaleon, chrom czy efekt lustra. Te pyłki pozwolą stworzyć na paznokciu gładką, lustrzaną taflę.

Inne pyłki, o grubszej fakturze i większych cząsteczkach służą do całkiem innych efektów. Mogą mieć naprawdę duże cząsteczki. Należą do nich m.in. efekt syrenki, pixel, efekt rybiej łuski.

Dry top vs klasyczny top coat a aplikacja pyłków

Sekretem dobrze nałożonego pyłku jest odpowiednio dobrany top. To właśnie on pozwala uzyskać różny efekt. Jeśli zależy Ci na lustrzanym, nieskazitelnie gładkim efekcie, to musisz nałożyć na paznokcie tzw. dry top, określany inaczej jako “top no wipe”, czyli taki, który nie tworzy warstwy dyspersyjnej na paznokciach. Nie wymaga przecierania cleanerem, nie jest lepki po utwardzeniu w lampie.

DRY TOP – idealny dla pyłków o najmniejszych cząstkach, czyli wszystkich miałkich, typu holo, aurora, kameleon. Pozwala uzyskać efekt lustrzanej, gładkiej tafli na paznokciach. Nałóż go na kolor, utwardź w lampie i za pomocą aplikatora do cieni (tzw. pacynki) wetrzyj wybrany pyłek.

TOP COAT – to klasyczny top do hybryd, który jest równie “pomocny” przy tworzeniu określonych efektów na paznokciach. Po utwardzeniu w lampie zostaje na powierzchni lepka warstwa dyspersyjna, do której pyłki przyczepiają się w nieco inny sposób. Za pomocą klasycznego top coat uzyskasz efekt szronu, bez gładkiej, lustrzanej tafli. Jest on równie ciekawy i oryginalny, dlatego warto wypróbować swój pyłek do paznokci również z tym topem.

Dyspersja (warstwa dyspersyjna) – to lepka warstwa, która pojawia się na hybrydzie tuż po utwardzeniu jej w lampie. Można ją usunąć za pomocą wacika nasączonego cleanerem.

Czym najlepiej aplikować pyłki na paznokcie?

  • Palcem – mozesz wcierać lub aplikować pyłki o większej gramaturze
  • Pacynką – czyli zwykłym aplikatorem do cieni – możesz aplikować pyłki miałkie i delikatne, które wymagają wtarcia w płytkę.
  • Pensetą – mozesz nakładać bardzo duże pyłki, w=zwłaszcza jeśli zależy Ci na precyzyjnym rozmieszczeniu ich dokładnie tak, jak chcesz.
  • Gąbeczką (taką, jak do podkładu). To dobry patent an szybką i równomierną aplikację pyłku, jednak pamiętaj, ze gąbeczka ma większą powierzchnię i zużywa więcej pyłku, ponieważ pobiera go dużo za każdym razem.
  • Silikonowym aplikatorem do pyłków – tego rodzaju pacynki lub silikon ze stempli do paznokci to również idealne narzędzia do wcierania pyłków, które pozwalają uzyskać piękną, holograficzną poświatę na paznokciach.