Skuteczna broń w walce z cieniami pod oczami: korektor NYX Dark Circle
by VIERGE

NYX Dark CircleCo jest największą zmorą kobiet? Złamany obcas, zbyt ciasna sukienka, kolor torebki niepasujący do koloru butów? Nie! Największym problemem kobiet są zmarszczki i cienie pod oczami. Jak się ich pozbyć i czy w ogóle da się to zrobić? Zmarszczki można próbować wygładzić, a cienie zamaskować. A służy do tego korektor Dark Circle marki NYX.

Dlaczego pod oczami pojawiają się cienie i opuchnięcia? Przyczyn jest cała masa. Może to być po prostu nasza fizjonomia. Gorzej, kiedy za zasinienia i obrzęk odpowiadają choroby, zła dieta, niewłaściwy tryb życia. Inne przyczyny to: nieodpowiednie kosmetyki, stres, leki, praca przed komputerem i przy sztucznym świetle, kłopoty ze snem. Jak zaradzić cieniom i opuchnięciom pod oczami? Można stosować okłady (np. z ogórka lub rumianku), masaże (np. lodem), kremy (np. dotleniające, z zawartością kwasu hialuronowego). Jednak zanim zasinienia znikną, możesz próbować je zakryć. Posłuży do tego korektor Dark Circle od NYX. Lecz pamiętaj: stosując jasny korektor lub rozświetlacz pod oczy, powiększysz opuchnięcia.

Korektor NYX zamknięty jest w małym słoiczku. Waga produktu to 2,9 gramów – jest więc na tyle lekki i mały, że możemy zabrać go do pracy; w torebce nie pewno nie będzie zajmował wiele miejsca. Korektor w sklepach dostępny jest tylko w dwóch odcieniach: Fair i Light. Obydwa mają lekko pomarańczowe zabarwienie, dzięki czemu dobrze dopasowują się do kolorytu cery i kryją niedoskonałości skóry. Niestety, Dark Circle Concealer nie jest plastycznym kosmetykiem. Podczas aplikacji trzeba się nieco napracować, by równomiernie nałożyć podkład pod oczy. Można robić to palcami, gąbką lub pędzelkiem. Ten ostatni aplikator będzie najlepszy, choć pod palcami produkt ogrzeje się i będzie bardziej plastyczny. Korektor Dark Circle od NYX zawiera barwiące pigmenty i chińską glinkę, które odbijając światło, optycznie rozświetlają skórę pod oczami, kamuflują cienie i opuchnięcia. Skóra jest gładka, promienna i zdrowa.