Szampon w kostce. Zalety, właściwości, stosowanie
by VIERGE

Naturalna pielęgnacja jest w modzie. Szampon w kostce jest wyjątkowo uniwersalny, skuteczny i łatwy w użyciu. Poznaj jego zalety i korzyści ze stosowania.

Zero waste – to się ceni. Podstawą jest dobry szampon do włosów. Oczywiście musisz dobrać go do typu i rodzaju swoich pasm, inaczej Ci zaszkodzi.

Przede wszystkim: szampon do włosów

Wszyscy wiemy, że szampon jest podstawą pielęgnacji. To produkt, który oczyszcza włosy i skórę głowy, odświeża je, ale także stanowi pierwszy etap dbania o pasma. Bez dobrze dobranego szamponu inne kosmetyki będą mniej skuteczne. Nie dostarczysz skórze głowy wszystkich składników odżywczych zawartych w odżywkach i maskach, jeżeli nie będziesz mieć dobrego szamponu. To bardzo istotne, jaki wybierzemy. Przecież nie chcesz podrażnić skóry głowy, prawda?

Dlaczego warto sięgać po szampon w kostce?

Standardowe szampony do włosów są najpopularniejsze. Jednak to szampon w kostce wygrywa wszelkie konkurencje, bo jest najlepszym kosmetykiem odświeżająco-myjącym. Dlaczego się tak wyróżnia?

 • jest naturalny – ma prosty skład,
 • jest uniwersalny – do każdego typu i rodzaju włosów (w zależności od kosmetyku),
 • jest łatwy w użyciu – spień kostkę i umyj pasma,
 • jest ekologiczny – nie ma plastikowego opakowania,
 • jest wydajny – kostka starcza na bardzo długi czas.

Uniwersalny, wydajny, ekologiczny

Kwestie ekologiczne są bardzo istotne, dlatego warto żyć w duchu zero waste. Lub chociaż less waste. Szampon do włosów w kostce jest w zgodzie z naturą. Ponadto jest niezwykle wydajny, łatwy w użyciu i dobry dla każdego. Nie ma plastikowej butelki, nie zaśmieca planety. Po prostu warto go mieć!

Naturalne składniki odpowiednie dla wegan sprawdzą się świetnie na wrażliwej skórze głowy. Przynoszą ogrom korzyści, a także są wyjątkowo skuteczne, wydajne i nie zaburzają pracy skóry głowy. Mają mnóstwo zalet, dzięki którym bez obaw możesz po niego sięgać.

Szampon w kostce – działanie

Wszystko zależy od kosmetyku, jaki wybierzesz. Każdy produkt powinien być dobrany do potrzeb Twoich włosów. Jeżeli wybierzesz odpowiedni szampon w kostce, to na pewno:

 • dokładnie zmyjesz toksyny, nadmiar sebum i zanieczyszczenia,
 • pozbędziesz się resztek kosmetyków,
 • włosy przestaną puszyć się i elektryzować,
 • pH skóry głowy zachowa równowagę,
 • pasma będą gładkie i przyjemne w dotyku,
 • delikatnie oczyścisz skórę głowy.

Jak stosować szampon w kostce?

Wiele osób jest błędnie przekonanych, że aplikacja szamponu w kostce jest trudna. To oczywiście nieprawda. Jest wyjątkowo prosty w użyciu. Przekonaj się!

Wystarczy zwilżyć włosy i dłonie wodą, spienić kostkę w dłoniach i masować skórę głowy za pomocą piany. Następnie spłucz… i gotowe! Szampon w kostce jest niezwykle skuteczny, starczy Ci na bardzo długi czas, a w dodatku jest ekologiczny i nie zatruwa środowiska.

Szampon w kostce działa po prostu jak zwykły, dobrze dobrany szampon. Jednak z racji na to, że nie jest w plastikowej butelce, to o wiele lepszy wybór. A w dodatku zaoszczędzisz, bo taka kostka starcza na długo!

Nie zastanawiaj się i postaw na uniwersalny, ekologiczny, naturalny szampon, który wzmocni Twoje włosy i skórę głowy.