Test i porównanie najlepszych tuszów do rzęs – obiektywny ranking produktów!
by VIERGE

Tusz do rzęs to chyba jeden z najpopularniejszych kosmetyków wśród kobiet. To właśnie dzięki niemu w kilka chwil można całkowicie odmienić swój wizerunek. Przecież każda z pań chce mieć długie i piękne rzęsy za jednym pociągnięciem szczoteczki, prawda? Wobec tego warto spojrzeć na wielki test i porównanie najlepszych maskar, jakie dostępne są w sprzedaży. To z kolei pozwoli wybrać produkt, idealnie dopasowany do potrzeb.

ranking tuszów do rzęs

Czy każdy tusz do rzęs jest taki sam?

Nie da się zaprzeczyć, że po wielu próbach produktów, każda kobieta może odnieść wrażenie, że wszystkie maskary są dokładnie takie same. Jednocześnie, to właśnie ich nieodpowiedni wybór sprawia, że nie można osiągnąć zadowalających efektów.

Okazuje się, że panie mają w zwyczaju zwracać uwagę na działanie produktu. Czy jest on wydłużający? A może pogrubiający? Jeśli tak, to będzie idealny. Niestety, ale przekonanie to jest wyjątkowo błędne. Zachodzi konieczność przede wszystkim zwrócenia uwagi na skład maskary, a także na sposób wyprofilowania dołączonej do niej szczoteczki.

Tusze do rzęs w większości znacznie się od siebie różnią. Wystarczy jedynie uwzględnić przy wyborze nieco więcej wyznaczników, a podjęta decyzja z pewnością nie okaże się dla kobiet większym rozczarowaniem.

Tusze do rzęs, na które warto zwrócić uwagę!

Wybór tuszu do rzęs może być dla każdej z kobiet ogromnym wyzwaniem. Jednak, by to ułatwić, przygotowany został ranking najlepszych maskar, jakie obecnie są dostępne w sprzedaży. Nie wszystkie z nich są całkowicie pozbawione wad, aczkolwiek na tle pozostałych, drogeryjnych produktów, znacznie się wyróżniają.

1. Tusz do rzęs Nanolash

nanolash mascara

Na pierwszym miejscu jak zawsze wypada umieścić produkt najlepszy. Jest nim tusz do rzęs Nanolash. To produkt, który nie powinien rozczarować żadnej kobiety, nawet jeśli jest ona maksymalnie wymagająca.

Tusz do rzęs Nanolash wyróżnia się ponadprzeciętną trwałością. Produkt nie rozmazuje się, nie kruszy i nie osypuje. Panie nie muszą martwić się więc „spływaniem” maskary w czasie deszczowych dni. Ważne jest również to, że mogą one wybrać maskarę Nanolash, dopasowaną do potrzeb. Producent oferuje:

Oczywiście, nie można w tym momencie pominąć również szczoteczki. Jest ona wręcz perfekcyjnie wyprofilowana i pozwala na precyzyjne rozczesanie włosków. Znacznie ułatwia ona również równomierne rozprowadzenie produktu, bez pozostawiania grudek.

2. Lashcode Mascara

Kolejne miejsce zajmuje tusz do rzęs o działaniu wydłużająco-pogrubiającym Lashcode Mascara. Jest to produkt o jakości premium. Wyróżnia się on wyjątkowo efektywnym działaniem i pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów już od pierwszego pociągnięcia szczoteczką.

Sama szczoteczka jest bardzo dobrze wyprofilowana i nie można mieć do niej żadnych zastrzeżeń. Sprawia ona, że włoski są pomalowane w wyjątkowo precyzyjny i równomierny sposób. Warto również podkreślić, że trwałość produktu jest satysfakcjonująca. Nie kruszy się on i nie osypuje w ciągu dnia. Lashcode Mascara nie jest co prawda tuszem wodoodpornym, jednak świetnie radzi sobie w kontakcie z wilgocią.

3. Clinique Naturally Glossy Mascara

Następnym tuszem do rzęs, który również nie najgorzej się sprawdza, jest Clinique Naturally Glossy Mascara. To dość skuteczny tusz do rzęs, który może pochwalić się standardową szczoteczką. Ma ona budowę stożkową i jest lekko zwężana przy czubku. Nie powinna ona wpływać na poziom trudności wykonywanej aplikacji.

Jeśli zaś chodzi o trwałość produktu, to można określić ją jako przeciętną. Wprawdzie tusz ma tendencję do delikatnego kruszenia się i osypywania, aczkolwiek dzieje się to zazwyczaj pod koniec dnia. Panie więc powinny się na to przygotować.

4. Guerlain Cils D’Enfer 

Guerlain Cils D’Enfer to jeden z mniej znanych tuszy do rzęs. Jednocześnie nie jest to produkt, który zasługuje na to, by pominąć go w rankingu. Jest to tusz wyposażony w standardową szczoteczkę. Jest ona w kształcie spiralki i posiada włókna ułożone na skos. Nie utrudnia ona wykonania aplikacji, aczkolwiek może lekko pobrudzić powiekę podczas malowania rzęs w kąciku oka.

Jeśli chodzi o samą trwałość produktu, to w tym momencie pojawiają się drobne zastrzeżenia. Panie wskazują, że tusz osypuje się dość mocno pod koniec dnia. Dodatkowo, jeśli nałożone zostanie więcej, niż tylko jedna warstwa tuszu, to może się on zacząć kruszyć już po kilku godzinach.

Podsumowanie i konkluzja z rankingu

Wyciągając wnioski z przedstawionego powyżej rankingu, jasno można stwierdzić, że to tusz do rzęs Nanolash prezentuje się zdecydowanie najlepiej. Nie oznacza to jednak, że pozostałe produkty się nie sprawdzą.

Ważne jest to, by przy wyborze maskary panie zwróciły uwagę na skład produktu, deklarowane przez producenta działanie, a także sprawdziły, jaką szczoteczką on dysponuje. Dzięki temu z pewnością uda się im dobrać taki produkt, który spełni ich potrzeby i oczekiwania.