TOP 8 – najlepsze metody mycia włosów
by VIERGE

metody-mycia-wlosow.jpg

Zwilżasz włosy, nakładasz szampon, mydlisz, spłukujesz i..już? To ty;ko jedna z wielu metod mycia włosów. Czy najlepsza. Wszystko zależy od rodzaju włosów, kondycji skóry głowy i użytego szamponu. Są jednak metody mycia, które włosy powitają z wdzięcznością. Przyznaj nietypowe, ale doskonałe metody mycia włosów.

1. M – mycie włosów szamponem

To jest właśnie metoda, która stosują w większości mężczyźni. Namydlają włosy i po chwili spłukują kosmetyk. Nie zastanawiając się nad tym,że po umyciu warto zastosować odpowiednia odżywkę.

2. O – mycie włosów odżywką

Skoro już jesteśmy przy odżywce – okazuje się, że może być ona doskonałą substancją oczyszczającą i – przede wszystkim- odżywiającą suche i zniszczone pasma. Nie jest to metoda skuteczna w przypadku włosów z nadmiernym łojotokiem, ale dla suchych, cienkich i plączących się włosów będzie idealna.

3. MO – mycie plus odżywka

Ta metoda jest domeną pań. Najbardziej popularna, polega na myciu włosów szamponem, spłukaniu go u (ukłon w stronę pielęgnacji) nałożeniu odpowiedniej odzywki lub balsamu. Kobiety często wybierają odżywki bez spłukiwania, które zakładając jeszcze kilkukrotnie w ciągu dnia na przesuszone końce włosów.

4. MOO – mycie plus odżywka plus odżywka

To już duży ukłon w stronę pielęgnacji. Podwójne odżywienie włosów po myciu polega na tym, ze najpierw nakładamy na pasma odżywkę lub maskę na włosy, która wymaga spłukiwania, a po drugie – na wilgotne lub wysuszone już włosy nakładamy inną odżywkę – w kremie lub w sprayu. Tej drugiej nie spłukujemy, lecz zostawiamy na włosach do następnego mycia.

5. OM – odżywka plus mycie

Małe odwrócenie ról. Najpierw odżywiamy włosy wybierając bogatą w składniki odżywcze maskę lub olejek do włosów, które bezwzględnie wymagają spłukania i zmycia szamponem. Olejowanie włosów to jedna z najstarszych i najdoskonalszych metod pielęgnacji.

6. OMO – odżywka plus mycie plus odżywka

Zaawansowana pielęgnacja włosów wymagająca już nieco czasu – niemniej jednak warto czasem skusić się na taką podwójną pielęgnację, ponieważ włosy zdecydowanie na tym zyskują. Dzięki nałożeniu treściwej odżywki lub maski, umyciu włosów i zastosowaniu odżywki (ze spłukiwaniem lub bez) można uzupełnić pielęgnację włosów o szereg składników, które są niezbędne dla ich zdrowia i kondycji.

7. MOMO mycie plus odżywka plus mycie plus odżywka

Ta metoda polega an stosowaniu dwóch rodzajów szamponów. Pierwszy z nich otwiera łuski włosa i dobrze oczyszcza (specjalne szampony oczyszczające są do kupienie niemal w każdej drogerii). Następie na włosy nakłada się bogatą w składniki odżywcze maskę lub olejek, po określonym czasie myje włosy delikatnym szamponem pielęgnującym i nakłada odżywkę ze spłukiwaniem lub bez (ta druga najczęściej jest lżejsza i nabłyszcza oraz zmiękcza włosy).

8. MOMOO mycie plus odżywka plus mycie plus odżywka plus odżywka

Ta metoda wygląda dokładnie tak samo jak poprzednia, czyli podwójne mycie połączone z oczyszczaniem włosów, stosowaniem bogatej maski lub olejku, zmywania produktu, nałożenia odżywki przeznaczonej do spłukiwania oraz – jako ostatni etap – odżywki bez spłukiwania. Taka pielęgnacja jest idealna dla wyjątkowo zniszczonych, przesuszonych włosów, które straciły witalność i blask. Włosy dojrzałe również raz na jakiś czas powitają tak odżywczą pielęgnację.