Tra – la – la i Lucky, czyli kolekcja lakierów do paznokci Dior Vernis
by VIERGE

Dior VernisDior opracował specjalną formułę dla swoich lakierów do paznokci. Zawiera związki polimerowe i silikony, które ułatwiają malowanie oraz pozostawiają na płytce paznokcia gładką i błyszczącą warstwę. Według producenta lakiery mają przedłużoną trwałość, nie odpryskują, nie ścierają się i nie wycierają na brzegach paznokci.

Niestety tylko część z tych informacji potwierdza się. Lakiery Dior Vernis są odporne na wgniecenia. Jednak już po kilku dniach produkt zdziera się w płytki i brzegów paznokcia, tworzą się nieestetyczne odpryski. Być może trwałość lakierów przedłużyłyby baza i utrwalacz. W taki sposób można wykonać manicure. Po spiłowaniu i odtłuszczeniu paznokci oraz odsunięciu skórek, płytkę pomaluj bazą pod lakier. Kiedy wyschnie, nałóż lakier Dior Vernis w wybranym przez siebie kolorze. Poczekaj aż wyschnie; na koniec połóż na paznokciach utrwalacz lub lakier przyspieszający wysychanie, czyli tzw. Top Coat.

Dior Vernis to kolekcja 29 lakierów do paznokci. Do wyboru mamy kolory: różowe, czerwone, pomarańczowe, brązowe, nude, niebieskie. Lakiery posiadają ciekawe, często śmieszne nazwy, np.: Tra – la – la, Incognito, Pandora, Lucky, Wonderland, Stardust. Niektóre z nich zawierają połyskujące drobinki, inne są pastelowe, a jeszcze inne matowe lub z lekkim połyskiem. Wystarczy jedna warstwa lakieru, by w równomiernie pokryć paznokcie. Dior Vernis szybko wysycha i równie szybko można go zmyć. Płynna konsystencja ułatwia zrobienie manicure.

Pędzelek w Dior Vernis jest płaski i krótki. Malowanie ułatwia również spłaszczona na końcu zakrętka, która wygodnie układa się w dłoni. Lakiery zamknięte są w małych kwadratowych słoiczkach o pojemności 14 ml. Za taką ilość lakieru zapłacimy około 90 złotych. Czy to dużo jak za taką jakość, zdecydujcie same.