Triki urodowe, czyli jak o cerę dbają Azjaci?
by VIERGE

jak o cerę dbają Azjaci

Azjatki słyną z urody, lśniących włosów i gładkiej cery. Jak one to robią, że wyglądają tak pięknie i młodo. Wbrew pozorom pielęgnacja Azjatek nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się nam wydawać. A niektóre kosmetyki stosowane za Wielkim Murem mogą nas rozbawić.

Krok pierwszy: pielęgnacja

Te zabawne kosmetyki to kremy wybielające. Azjatki za wszelką cenę chcą się upodobnić do mieszkanek Zachodu i zrobią wszystko, aby pozbyć się żółtego odcienia swojej skóry. Dlatego w sklepach w Chinach lub Japonii znajdziemy mnóstwo produktów, na których widnieje napis: „wybielający kosmetyk” (taka informacja pojawia się nawet wtedy, kiedy konkretny produkt nie posiada właściwości wybielających). Makijaż Azjatek jest zawsze perfekcyjny, często wystylizowany na ulubioną postać z mangi lub dostosowany do subkultury.

Krok drugi: masaż twarzy

Azjatki dużą uwagę przykładają do codziennego masażu twarzy. Podczas aplikacji kremów masują skórę twarzy w odpowiednich miejscach tak, by pobudzić krążenie lub wzmocnić włókna kolagenowe. Zabieg taki wykonuje się z uwzględnieniem szyi, policzków i okolic oczu. W sieci dostępnych jest całe multum filmików instruktażowych nagranych przez Chinki lub Japonki. Masaż trwa około 10 minut i powtarzany jest każdego wieczora. Podobno umieją go wykonać małe dziewczynki.

Krok trzeci: ochrona UV

W parze z kremami wybielającymi idą kremy z filtrami przeciwsłonecznymi. Azjatki unikają słońca, ponieważ to wywołuje fotostarzenie skóry, prowadzi do powstawania zmarszczek i przebarwień. Zupełnie inaczej postępują Europejki, dla których opalona skóra jest równoznaczna z urodą. Na szczęście coraz więcej kobiet ogranicza kąpiele słoneczne i stosuje kremy z wysokimi filtrami UV.

Krok czwarty: dieta

Jeżeli kuchnię azjatycką kojarzysz tylko i wyłącznie z ryżem, to jesteś w błędzie. Azjatki, by zachować młody wygląd jedzą dużo ryb, w których są kwasy tłuszczowe, wodorostów (u nas nazywa się je algami; jak wiemy algi są składnikiem wielu kosmetyków) i kiełki. Antyoksydanty natomiast zawarte są w zielonej herbacie, z której Azja słynie.