Uzyskaj mega objętość bez przedłużania rzęs
by VIERGE

Istnieje wiele powodów, dla których warto porzucić sztuczne rzęsy. Ale jak bez nich uzyskać super objętość i długość? Oto najlepsze makijażowe sztuczki wizażystów!

Przedłużanie rzęs? To już jest passé!

Jeśli wypróbowałaś przedłużanie rzęs, to wiesz, jak drogi jest to trend – robi pustkę Twoim portfelu! I za każdym razem, gdy odpadnie doczepiona rzęsa wiesz, że niebawem znów będziesz musiała znaleźć czas i pieniądze na nowe “doczepki”. Uch! Czy to jest ten moment, gdy zaczynasz myśleć, że coś jest nie tak?
Innym powodem, dla którego nie warto przedłużyć rzęsy, jest to, że może to uszkodzić Twoje naturalne rzęsy na długi czas. Wiele osób przyświadcza, że rzęsy stają się krótsze i cieńsze niż przed zabiegiem i zaczynają rosnąć ku dołowi z powodu kleju i ciężaru sztucznych rzęs. Nie tedy droga, prawda? Lepiej sięgnij po dobrą odżywkę do rzęs i używaj jej każdej nocy, aż będziesz zadowolona z długości swoich rzęs. Działa cuda, obiecujemy!
Ale zanim wyhodujemy rzęsy do nieba dobrą wiadomością jest to, że istnieją tusze do rzęs, które dają taki efekt jak przedłużanie rzęs, o ile nakłada się je odpowiednią techniką i odpowiednim tuszem do rzęs.

Makijaż: mega objętość bez przedłużania rzęs

Porada 1: Nakładaj tusz do rzęs pionowo

Okazuje się, że wizażyści bardzo często stosują ten trick w makijażu: zacznij od trzymania szczoteczki od tuszu w pionie – własnie w takiej pozycji pomaluj rzęsy. Jeśli malujesz włoski w ten sposób, nie tylko zaaplikujesz więcej tuszu, ale zrobisz to też dokładniej. Możesz też lekko docisnąć spiralkę u nasady rzęs i swobodnie je unieść, aby wyglądały jak podkręcone zalotką. Wtedy Twoje rzęsy nie będą wyglądały na opadnięte i płaskie, lecz na dłuższe.

Porada 2: Rozczesz rzęsy; trzymaj spiralkę poziomo

Krok drugi to nadanie rzęsom objętości. W tym celu obróć szczoteczkę poziomo i nakładaj tusz do rzęs na rzęsy.Rozczesuj je od samej nasady, robiąc delikatny, zygzakowy ruch.

Porada 3: przypudruj wilgotne rzęsy i dołóż tuszu

Pomalowałaś już rzęsy pierwszą warstwą maskary? Świetnie! Zanim tusz jeszcze wyschnie, przypudruj włoski sypkim pudrem – zrób to delikatnie. Teraz pomaluj rzęsy drugi raz – puder zwiększy ich objętość i sprawi, że następna warstwa stworzy niesamowity efekt super długich i gęstych rzęs!

Porada 4: Pomaluj dolne rzęsy

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość tuszu do rzęs na dolnej linii rzęs. Jeśli będą podkreślone i czarne także na dolnej linii, spojrzenie staje się intensywniejsze, a rzęsy będą wyglądały na pełniejsze.