Włosy piękne i lśniące – JAK TO OSIĄGNĄĆ?
by VIERGE

Zachwycające włosy są marzeniem wielu osób. Nie wszyscy radzimy sobie z ich złą kondycją, ciągle wypadają, puszą się, łamią, mimo tysiąca wykonywanych na nich zabiegów. Z pewnością nie masz już siły i pomysłów, by uzyskać oczekiwane rezultaty. Poznaj kilka sposobów, jak poprawić kondycję swoich włosów.

sposoby na lśniące włosy

JAK MYĆ WŁOSY?

Możliwe, że zastanawiasz się, co może być trudnego w myciu włosów, skoro robimy to tak często. Jednak, wbrew pozorom, ta czynność może okazać się nieco skomplikowana. Przede wszystkim dobierz odpowiedni szampon. Ważne, by był przeznaczony do Twojego rodzaju włosów. W innym wypadku przyniesie więcej szkody niż korzyści.

Myj włosy delikatnie! Najlepiej kolistymi ruchami. Staraj się wylać szampon na skórę głowy, a nie bezpośrednio na włosy. Ponadto zbyt duża ilość szamponu wcale nie poprawi ich kondycji.

Spłucz włosy chłodną wodą, ale nie zimną! Precyzując, chodzi o to, aby woda była przyjemnie ciepła. Nie musisz katować się podczas mycia włosów. Gorąca woda nie przynosi korzyści, ponieważ otwiera łuski, przez co włos jest bardziej podatny na wszelkie uszkodzenia.

OCZYSZCZAJ SKÓRĘ GŁOWY

Przynajmniej raz w tygodniu skórze Twojej głowy należy się peeling, który oczyści wszelkie toksyny i nadmiar sebum. Szampon nie radzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami, na które narażone są nasze włosy. Ponadto peeling doskonale oczyszcza pozostałości po wszelkich kosmetykach oraz usuwa martwy naskórek. Regularne stosowanie peelingu przynosi wiele korzyści. Dzięki niemu włosy stają się silniejsze i bardziej lśniące, szybciej rosną, a nawet przetłuszczają się w wolniejszym tempie! 

CHROŃ WŁOSY PRZED WYSOKĄ TEMPERATURĄ 

Wysoka temperatura przyspiesza starzenie się włosów! Bez odpowiedniej ochrony tracą swój kolor i nawilżenie. Jeżeli chcesz zachować zdrowe włosy, zadbaj o nie. Suszenie włosów gorącym nawiewem, prostowanie, używanie lokówki sprawia, że włosy ulegają wielu uszkodzeniom: łamią się, rozdwajają, stają się matowe. Istnieje jednak sposób, by robić to bezpiecznie. Włosy wyglądające bardziej zdrowo po wyprostowaniu, to tylko złudzenie optyczne. Należy więc używać produktów, które przeznaczone są do ochrony przed wysoką temperaturą.

UŻYWAJ NATURALNYCH PRODUKTÓW DO WŁOSÓW

Kosmetyki naturalne są najlepszym wyborem dla osób, które pragną, by ich włosy odzyskały blask. Skład kosmetyków bazujących wyłącznie na substancjach roślinnych i pochodzących z natury jest bezpieczny dla skóry (nawet wrażliwej!). Dodatkowo na pewno zastąpią Ci większość kosmetyków z drogerii.

ZADBAJ O ZRÓWNOWAŻONĄ DIETĘ

Sposób, w jaki się odżywiamy, jest szalenie istotny dla naszej kondycji włosów, skóry i paznokci. Odpowiednie nawodnienie i stosowanie zbilansowanej diety to tajemnica sukcesu. Najczęstszą przyczyną problemów z kondycją włosów jest brak wystarczającej ilości wody w naszym organizmie. Zadbaj o to, jeżeli chcesz skończyć ze słabymi, pozbawionymi blasku włosami.

Stosując się do powyższych zaleceń regularnie i systematycznie, na pewno zachwycisz wszystkich blaskiem swoich włosów!