Woda termalna w kosmetykach
by VIERGE

woda-termalna.jpg

Woda to główny składnik każdego kosmetyku. Najlepiej wybierać preparaty, które zawierają wodę termalną, ponieważ ma ona zbawienny wpływ na skórę. Jakie właściwości ma woda termalna, jak ją stosować i w jakich kosmetykach występuje?

Woda termalna – właściwości

Woda termalna znajduje się głęboko pod ziemią, nawet 6000 m poniżej jej powierzchni. Wody, które przepływają przez kolejne warstwy ziemi, gromadzą w sobie liczne pierwiastki śladowi. Ponadto pod wpływem ciepła, dzięki któremu źródła ogrzewają się, w wodzie zachodzą reakcje, a w efekcie powstają nowe cenne substancje. Kąpiele w wodach termalnych wspomagają leczenie trądziku, łuszczycy i atopowego zapalenia skóry.

Woda termalna jest hipoalergiczna, a zawarte w niej substancje zarówno odkładają się w warstwie rogowej naskórka, jak i przenikają do głębszych warstw skóry, którą koją i leczą. Ostudzona woda termalna to woda mineralna wykorzystywana do produkcji wartościowych kosmetyków.

Woda termalna – skład

Woda termalna jest naturalnie pozbawiona bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów oraz bogata w minerały i mikroelementy, które mają dodatni wpływ na skórę.

Najlepsze działanie na skórę ma woda termalna zawierająca dużo składników, ale w małych ilościach, czyli woda nisko zmineralizowana. Dlaczego? Ponieważ nadmiar pierwiastków mineralnych może podrażniać. Skład wody termalnej jest uzależniony od źródła, z jakiego została pozyskana. Dwa źródła z identycznym zestawem składników nie istnieją.

Woda termalna – jak ją stosować?

Woda termalna powinna być stosowana w zależności od tego, w jakich kosmetykach występuje. Kremów i balsamów zawierających wody termalne należy używać na czystą skórę, optymalnie kilka minut po umyciu. Wodą w sprayu można spryskać skórę i albo po kilku minutach osuszyć ją chusteczką higieniczną, albo pozostawić na twarzy do wyschnięcia.

Wodę termalną warto stosować cały rok, zwłaszcza w ogrzewanych pomieszczeniach. Rano i wieczorem zastąpi tonik, a w ciągu dnia odświeży skórę i utrwali makijaż. Ponadto ukoi skórę po depilacji i po opalaniu.