Wybieramy najlepszy krem z filtrem UV
by VIERGE

krem-z-filtrem-uv.jpg

Lato to czas, kiedy nie tylko zwiększamy aktywność fizyczną na świeżym powietrzu i całymi dniami się opalamy, lecz także wystawiamy naszą skórę na działanie nie zawsze dobroczynnych promieni słonecznych. Jeżeli chcesz zapewnić ciału skuteczną ochronę, to sprawdź, jaki powinien być dobry krem z filtrem UV.

Kosmetyki do ochrony przed słońcem

Jest ich kilka. Do najbardziej popularnych należą:

  • krem z tzw. filtrami miejskimi – zawiera filtr o dowolnej wartości SPF i jest najczęściej stosowanym produktem. Producenci takich kosmetyków często zawyżają tę wartość, a nawet zastępują ją roślinnymi ekstraktami;
  • kremy BB i kremy tonujące – dostępne w Europie kremy mają przeważnie niską ochronę niż ich azjatyckie odpowiedniki. Co więcej nie zaleca się stosowania tych produktów w dużej ilości, mimo że tylko taka zapewniłaby właściwą ochronę przed słońcem;
  • barwione kremy przeciwsłoneczne – może i zawierają odpowiednio wysoką ochronę przeciwsłoneczną, ale odcienie dostępne na rynku mało kogo zadowolą. Barwione kremy dostępne są bowiem w bardzo ciemnych lub pomarańczowych kolorach. Poza tym barwiące substancje mogą podrażniać osoby z wrażliwą skórą.

Krem z filtrem – właściwości

Na co powinnaś zwracać uwagę, wybierając krem do twarzy z filtrem UV? Taki produkt musi spełniać twoje wymagania. Po pierwsze powinien być skuteczny, czyli zapobiegać fotostarzeniu spowodowanemu promieniami UV. Po drugie liczy się też łatwość aplikacji. A ta uzależniona jest od formuły kosmetyku i rodzaju zastosowanego filtra (to wiąże się z tzw. bieleniem). Po trzecie bardzo ważne jest dopasowanie do rodzaju cery. Wybieraj takie produkty, które są idealne dla suchej, trądzikowej lub wrażliwej cery. Po czwarte dobry krem z filtrem będzie współgrał z makijażem. Oznacza to, że nie będzie się warzył, a składniki będą się uzupełniać.

Jak analizować składy kremów z filtrami UV?

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z analizatora on-line. Jeżeli filtry mineralne (fizyczne), czyli dwutlenek tytanu i tlenek cynku pojawiły się na pierwszych miejscach, to będziesz miała trudności w aplikacji tego kosmetyku. Jeśli w składzie występują filtry fotostabilne, to nie masz się nad czym zastanawiać – po prostu kup ten krem, bo będzie dobrze ci służył. Sprawdź, jak według innych użytkowniczek ten kosmetyk zachowuje się pod makijażem.

Dodatkowe składniki kremów z filtrem UV

Czy takie rzeczywiście są nam potrzebne? I tak, i nie. Jeżeli w składzie znajduje się uczulająca cię substancja, to nie masz po co kupować takiego produktu. Podobnie jest z alkoholami, które mogą wysuszać i podrażniać skórę. Oleje roślinne mają właściwości zapychające i mogą powodować powstawanie trądziku.