Zadbaj o paznokcie – rodzaje manicure i pedicure
by VIERGE

paznokcie.jpg

Mówi się, że dłonie to wizytówka każdej kobiety. Wypielęgnowane stopy natomiast pięknie będą wyglądać w letnich sandałkach. Jeżeli i ty uważasz, że paznokcie powinny być przez cały czas zadbane, to sprawdź, jakie rodzaje manicure i pedicure będą dla ciebie najlepsze.

MANICURE – DO KOLORU, DO WYBORU

Manicure klasyczny – polega na opiłowaniu płytki paznokcia i nadaniu jej odpowiedniego do kształtu palców i dłoni wyglądu. Następnie drewnianym patyczkiem odsuwa się skórki i usuwa je za pomocą cążek, a nierówności wygładza się frezarką. Na koniec paznokcie są malowane.

Manicure biologiczny – pierwszym etapem jest opiłowanie paznokci i usunięcie skórek frezarką. Podczas zabiegu nie używa się metalowych narzędzi. Podobnie jak klasyczny manicure, tak i tu na zakończenie malowane są paznokcie.

Manicure japoński – po przygotowaniu płytki paznokcia manikiurzystka nakłada odżywczą substancję, a potem utrwala ją specjalnym pudrem. W efekcie paznokcie są błyszczące, a manicure utrzymuje się do dwóch tygodni. Przez ten czas nie można malować paznokci, bo lakier nie będzie się na nich trzymał.

Manicure SPA – początkowym etapem tego rodzaju manicure jest manicure klasyczny lub biologiczny. Dodatkowo wykonywany jest peeling dłoni oraz aplikowana jest odżywcza maseczka i parafina.

PEDICURE – DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO

Pedicure klasyczny – polega na skróceniu płytki paznokcia oraz na zmiękczeniu i usunięciu skórek i zgrubiałego naskórka z pięt. Następnie w skórę stóp wciera się jakiś pielęgnacyjny kosmetyk. Pedicure klasyczny można wykonać tylko na zdrowych stopach.

Pedicure biologiczny – praktycznie nie różni się niczym od pedicure klasycznego. Do usuwania skórek i wygładzania paznokci nie używa się jednak metalowych narzędzi, lecz drewnianych akcesoriów i frezarki. Stosuje się także pielęgnacyjne kosmetyki.

Pedicure podologiczny – nazywany jest pedicure leczniczym lub specjalistycznym. Przeprowadza się go w gabinetach lekarskich, a zajmuje się tym profesjonalny personel. Jest przeznaczony dla osób, które mają problem z wrastającymi paznokciami, bardzo twardą skórą pięt lub deformacjami. Do tego pedicure wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia i preparaty.