Zestaw Vamp! Duo Eyes Kit od Pupa Milano
by VIERGE

Duo Eyes Kit od Pupa MilanoWłoska marka Pupa Milano znów zachwyca. Tym razem kolorowymi kosmetyczkami z niespodzianką w środku.

Zestaw Vamp! Duo Eyes Kit może być niebanalnym prezentem lub praktycznym zakupem. W kosmetyczce (która może być zresztą używana jako kopertówka – jest tak uszyta, by przypominała małą torebkę do ręki) znajduje się kredka do oczu Multiplay i cienie do powiek Vamp! Duo Compact.

Pierwszy z kosmetyków jest o tyle niezwykły, bo zrobiony na bazie substancji używanej już w starożytności. Mowa tu o kajalu (khol, kohl). Wyrabiany był z mieszanki ziół i olejków. Kajal produkowany obecnie (również ten z zestawu Pupa Milano) zawiera olejki silikonowe, które sprawiają, że kosmetyk łatwiej się rozprowadza, nawilża skórę i posiada intensywny czarny kolor. Kajalu używa się tak samo jak zwykłego eyelinera – służy do podkreślenia konturów oczu. Pupa Milano ma w swojej ofercie aż 17 kolorów kredek do oczu. Jednak w zestawie jest tylko kosmetyk w czarnym kolorze. Do rozcierania kredki służy gąbeczka przymocowana z drugiej strony produktu.

Drugim kosmetykiem z zestawu są podwójne cienie do powiek Vamp! Duo Compact. Dołączony jest do nich malutki aplikator z podwójną gąbeczką, a w opakowaniu znajduje się lusterko (cienie można zabrać ze sobą i używać ich poza domem). Mają kremową i delikatną konsystencję oraz dużo pigmentów – ładnie się aplikują i rozprowadzają; intensywność koloru można regulować, nakładając więcej warstw lub używając wody do wykonania makijażu.

Pupa Milano ma dla nas cztery zestawy Vamp! Duo Eyes Kit. Wszystkie kosmetyczki mają srebrny kolor; różnią się tylko barwą wieczka (a to z kolei dopasowane jest do koloru jednego z cieni z paletki). Do wyboru mamy: paletkę z fioletowym i brązowym cieniem (i jak się nie trudno domyślić fioletowo – srebrną kosmetyczką), cienie turkusowo – ecru, czarno – szare (tu dla odmiany kosmetyczka ma kolor fuksji i srebra) oraz paletkę z cieniami w kolorze jasnobrązowym i jasnoróżowym.