Życie skóry róż(ami) usłane, czyli dlaczego róż do policzków jest taki ważny?
by VIERGE

co-nam-daje-roz-do-policzkow.jpg

Świeża, młoda, pełna blasku i witalności skóra – z biegiem lat przestaje być faktem i staje się marzenie wielu kobiet. Młodzieńczej, promiennej skórze szkodzi też szereg innych czynników: stres, palenie papierosów, brak snu, nieodpowiednia pielęgnacja, smog i toksyny ze środowiska. Na szczęście marzenia o rumianej, zdrowej skórze są na wyciągniecie ręki: wystarczy jedno muśnięcie pędzlem do makijażu. Wystarczy, że zastosujesz odpowiedni róż do policzków. Jak dobrze wybrać róż, jak używać i dlaczego wciąż jest nieodzownym elementem makijażu?

Co nam daje róż do policzków?

Róż do policzków to cudowny kosmetyk: muśnięte nim policzki natychmiast dają efekt świeżej, młodej, zdrowej i wypoczętej skóry. Jego sekret polega na odpowiedniej aplikacji – źle nałożony róż do policzków sprawi, ze twarz wygląda karykaturalnie i przynosi odwrotny do zamierzonego efekt. Warto jednak opanować te sztukę, ponieważ dobrze dobrany i nałożony róż może zdziałać wiele dobrego w naszym wyglądzie.

Róż do policzków – jak dobrać odpowiedni kolor różu?

Aby róż nie wyglądał nienaturalni i groteskowo, zrezygnuj z ostrych, mocnych i nienaturalnych kolorów. Róż ma współgrać z Twoja karnacją i dawać delikatny i naturalny efekt zaróżowienia. Styliści i wizażyści twierdzą, ze róż powinien mieć taki odcień, jak Twoje policzki, gdy są zarumienione po wysiłku fizycznym lub po długim przebywaniu na zimnie.

Innym sposobem na dobranie różu jest kierowanie się kolorem Twoich ust. Do jasnego odcienia warg pasuje kolor brzoskwiniowy lub różowy, do ciemniejszego – morelowy lub wpadający w czerwone tony.

Róż do policzków – rodzaje, przeznaczenie i efekt w makijażu

Róż sypki

To produkt bardzo wydajny, który pozwala precyzyjnie stopniować intensywność makijażu. Nadaje się idealnie dla tłustej i mieszanej skóry, ponieważ jest lekki i delikatny, nie zatyka porów i nie działa komedogennie. Będzie on również idealny dla skóry wrażliwej – wystarczy wybrać wówczas mineralny róż do policzków. Ten rodzaj różu często ma delikatne, lekko połyskujące pigmenty optycznie rozpraszające światło.

Róż w kamieniu

To sprasowana wersja różu sypkiego – daje podobny efekt, jest też idealny do zabrania ze sobą w podróż i do torebki – róż do policzków w kamieniu jest doskonały do poprawiania makijażu w ciągu dnia. Można nim uzyskać różny efekt w makijażu – od subtelnego, po mocny i wyraźny (np. do wieczornego makijażu).

Róż w sztyfcie

Bardzo dobry dla osób, które mają suchą skórę – jest trwały i długo utrzymuje się na policzkach; jego aplikacja nie wymaga wprawy, ale rozcieranie (blendowanie) go na kości policzkowej wymaga nieco wprawy. Róż do policzków w sztyfcie sprawdzi się też doskonale na tzw wielkie wyjścia – pozwala uzyskać intensywniejszy i trwalszy efekt w makijażu.

Róż w kremie

To nieco mniej gęsta wersja różu w sztyfcie – jest doskonały dla suchej skóry, często daje efekt nieco wilgotnych, nawilżonych i rozświetlonych kości policzkowych. Jest bardzo dogodny w użyciu: można go nakładać opuszkami palców i delikatnie wklepywać w skórę, aby precyzyjnie stopił się z cerą. Jest idealny dla skóry dojrzałej, ponieważ często wzbogacony jest o substancje o działaniu anty-aging.

Róż w płynie

To produkt, który często bywa wielofunkcyjny: można go nakładać nie tylko na policzki, ale również na usta. Należy obchodzić się z nim ostrożnie i z umiarem, ponieważ róż w płynie często działa jak stopniowo uwalniający kolor, silnie barwiący policzki i usta tint. Róż do policzków w płynie jest jednym z najstarszych róży – najczęściej występuje w kolorze intensywnej czerwieni. Wśród tego typu kosmetyków na czoło wysuwa się BeneTint – czyli kultowy róż do policzków, który pokochały i rozsławiły gwiazdy kina. Jest on wyjątkowo trwały i pięknie pachnie różami.

Jak prawidłowo nakładać róż na policzki?

Wiele kobiet robi zasadniczy błąd, aplikując róż do policzków: porada, aby się uśmiechnąć i w najbardziej wystającej części policzków nałożyć róż odchodzi już do lamusa. Taka aplikacja sprawia, że policzki wyglądają nienaturalnie i karykaturalnie, a cała twarz optycznie opada i staje się zmęczona.

Róż do policzków powinno się nakładać od linii ucha (tam powinien być wyraźniej zaznaczony) i dopiero stopniowo przechodzić ku policzkom, w stronę nosa. Pamiętaj również o tym, by róż nie był nałożony ani zbyt blisko ust, ani za nisko.

Gdzie powinna kończyć się linia różu na policzku? Jest ją łatwo wyznaczyć: wystarczy ze do skrzydełka nosa przyłożysz dwa palce: środkowy i wskazujący. One wyznaczą linię końcową w makijażu policzków.

Aby odnaleźć kość policzkową, i wyznaczyć prawidłowe miejsce do nakładania różu wystarczy oprzeć kciuk na wierzchołku ucha i wyprostować palec wskazujący, kładąc go na policzku ta, by dotykał skrzydełka nosa. Linia kości policzkowej znajduje się dokładnie pod palcem wskazującym. Róż do policzków nałożony w tym miejscu optycznie unosi twarz ku górze – to doskonały sposób na „wizualny lifting” twarzy. Pamiętaj również, aby kosmetyk był dobrze zblendowany na policzkach – nie powinien się wyraźnie odznaczać, lecz jedynie dawać efekt subtelnie zaróżowionej skóry.